УКРАЇНСЬКИЙ

ПАВІЛЬЙОН

2017

БОРИС МИХАЙЛОВ

Парламент

57-а Венеційська Бієнале—La Biennale di Venezia

13 травня – 26 листопада 2017

Фотохудожник Борис Михайлов представить Україну на 57-ій Венеційській бієнале сучасного мистецтва. Комісаром національного павільйону є Міністерство культури України в особі першого заступника Міністра культури Світлани Фоменко. Організатором павільйону є музей Dallas Contemporary, зокрема його виконавчий директор Пітер Дорошенко та куратор Лілія Куделя.

ПІДТРИМАТИ

"Упродовж понад 35 років фотографії Бориса Михайлова відіграють ключову роль в діалозі про мистецтво і культуру Східної Європи. Презентація нової фотосерії Михайлова стане визначальною подією у програмі 57-ї Венеціанської бієнале. Він є творчим провидцем не лише всеукраїнського та європейського, а й світового масштабу.”

 

― Пітер Дорошенко, директор центру Dallas Contemporary

Борис Михайлов.

Із серії Парламент, 2014–2017.

Надано художником

УКР / EN

"Починаючи з 1970-х років Борис Михайлов розробляв мову концептуалізму в фотографії, яка протистояла офіційним канонам і табу соцреалістичного мистецтва. Творчість Михайлова принесла йому надзвичайне міжнародне визнання і значною мірою визначила роль міста Харкова в історії сучасного українського мистецтва. Його чесне і тонке відчуття світу продовжує виховувати покоління молодих художників.”

 

― Євген Нищук, Міністр культури України

художники

Борис Михайлов. Фото: Юрген Теллер

Борис Михайлов

 

Упродовж майже 40 років Борис Михайлов створив понад 30 фотосерій і опублікував більше 20 фотокниг. Михайлов народився у Харкові у 1938 році і став метафігурою серед української мистецької спільноти. Його роботи є символами соціальної документальної фотографії і відображають відвертий погляд на становище особистості в радянському та пост-радянському суспільстві. Михайлов нагороджений кайзерівською премією - Goslar Kaissering Award (2015), лауреат премії Хассельблад - The Hasselblad Foundation International Award (2000), а також Spectrum International Prize (2012), Citibank Photography Prize (2001), Kraszna-Krausz Foundation Best Photography Book Award та ін. Персональні виставки робіт Бориса Михайлова проходили в MoMA, ICA Boston, Tate Modern, Stedelijk Museum, Fotomuseum Antwerpen, Berlinische Galerie, Sprengel Museum Hannover, Kunsthalle Zurich, Centro Italiano per la Fotografia та ін. Також його роботи були представлені на 5-ій та 25-ій Маніфесті, 12-ій Сіднейській бієнале та 54-ій Венеціанській бієнале.

Павільйон

Studio Cannaregio

Cannaregio 1345/D (enter on Calle Conterie side)

 

OPEN

13 May – 26 November 2017

10.00 AM – 6.00 PM

Closed on Mondays

Борис Михайлов. Із серії Парламент, 2014–2017. Надано художником

Vaporetto: S. Marcuola-Casino

Vaporetto: Guglie

Train Station: Venezia Santa Lucia

Ponte delle Guglie

Casinò di Venezia / Wagner Museum

Fondaco dei Turchi

Museo Ebraico (Jewish Museum)

Orsoni Furnace

Università Cà Foscari di Venezia

преса

EN

УКР

контакти

For more information, email: lilia.kudelia@dallascontemporary.org

PATRONS

Sami Arslanlar + John Clutts    Becky Bruder

Tammy Cotton Hartnett    Claire Dewar

Anatole Doroshenko    Ludmyla Doroshenko Slobidsky

Patsy Fagadau    Angelo DeFilippo + Lisa Shardon

Ben Fischer + Laree Hulshoff    Mark Giambrone

Karen Green    James Lazar    Jo Marie Lilly    Karla McKinley

Cara + Gary Owens    Vera Panchak    Harris Polakoff

Marlene + John Sughrue    Ashley Tatum

Max + Ben Trowbridge